• Nauka w praktyce!

Dziś klasa 2b wybrała się na pocztę.Każdy z nas samodzielnie wykonał kartkę, zaadresował kopertę, kupił znaczek i wysłał list do rodziców 😁

• Przedświąteczny czas!

W środę 13 grudnia klasa 1a piekła i ozdabiała świąteczne pierniczki.

• Sportowa rywalizacja!

14 grudnia do rywalizacji o Mistrzostwo Rudy Śląskiej w Piłce Ręcznej Chłopów stanęli reprezentanci z klas 4-6.

Nie udało nam się wyjść z grupy i awansować do finału, jadnak chłopakom należą się duże brawa za walkę i zaangażowanie 👏👍💪

• Świąteczny czas!

W naszej świetlicy uniósł się zapach zimowej herbaty. Dzieci własnoręcznie pokroiły owoce, dodały przyprawy korzenne oraz sok malinowy po czym degustowały przygotowany zimowy napar.

Jeśli ktoś jest ciekawy naszego sekretnego przepisu na zimową herbatkę - proszę zapytać Świetliczaki.

• Ślemy życzenia!

Przygotowaliśmy kartki z życzeniami świątecznymi dla zaprzyjaźnionych szkół im. Kawalerów Orderu Uśmiechu. Mamy nadzieję, że życzenia w nich zawarte umilą wszystkim ten świąteczny czas.

• Jeśli chcesz pomóc!

• Kolejny sukces!

Miło nam poinformować o nagrodach jakie zdobyły nasze uczennice z klasy 3a w Miejskim konkursie plastycznym zorganizowanym przez SP 16 pt. " Prawa dziecka oczami dziecka":

I miejsce Zuzanna Wilk

III miejsce Aleksandra Karasz

wyróżnienie: Lena Wyleżałek

12 grudnia odbyło się uroczyste wręczenie nagród.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Sportowe zmagania!

11 grudnia odbyły się zmagania grupowe w walce o Mistrzostwo Rudy Śląskiej w Koszykówce Dziewcząt.

Nasze dziewczyny zmierzyły się z reprezentacjami SP 27 oraz SP 16.

Grupa okazała się bardo wyrównana, gdyż każdy z zespołów jeden mecz wygrał i jeden przegrał, a o końcowym układzie w tabeli i awansie do finału zdecydował lepszy bilans koszy.

Nasza drużyna uplasowała się na II miejscu, więc do pełnego sukcesu zabrakło naprawdę niewiele.

Brawa dla dziewczyn za walkę 🏀

• Nagrody!

Wczoraj na jarmarku świątecznym odbyło się uroczyste wręczenie nagród w organizowanym przez nas i MDK w Rudzie Śląskiej II Świątecznym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej o Złote Gwiazdki. Nagrody wręczał pan Krzysztof Piecha Naczelnik Wydziału Kultury, Komunikacji Społecznej i Promocji Miasta.

• Gratulujemy!

Niedawno w naszej szkole odbył się konkurs zorganizowany przez Mały Samorząd Uczniowski pt."Drzewko bożonarodzeniowe". Uczniowie przygotowali na konkurs przepiękne prace, dlatego jury nie miało łatwego zadania.

Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce Hanna Rutkowska

II miejsce Milena Bolesna

III miejsce Szymon Kozik

Wyróżnienie:

Lena Wyleżałek

Zuzanna Borasiewicz

I miejsce Nikodem Kaleta

II miejsce Alicja Trokowicz

III miejsce Hanna Kozik

Wyróżnienie:

Kamil Twaruszka

Serdecznie wszystkim gratulujemy!

Dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc w ufundowaniu nagród.

• Pomagamy!

Paczki z kocykami dostarczone. Dziękujemy  za przyłączenie się do akcji.

• Dobro wraca!

W dniu wczorajszym nasi szkolni pomocnicy Mikołaja postanowili zrobić komuś niespodziankę. Wybrali się wraz z prezentem i życzeniami do seniorki, która mieszka obok szkoły. To było bardzo miłe spotkanie.

• Mikołajek ciąg dalszy!

7 grudnia klasy 4-6 w ramach klasowych Mikołajek wraz z wychowawcami udały się do kina Cinema City na film „Jak zostać Świętym Mikołajem 3”.

Film wprowadził widzów w świąteczny nastrój z pouczającym morałem, aby nie stracić tego, co w Świętach najważniejsze.

• Gramy w Ręczną!

6 grudnia uczniowie klas drugich oraz trzecich, w ramach programu Gramy w Ręczną, brali udział w kolejnym turnieju mini piłki ręcznej.

Impreza miała miejsce w Rudzie Śląskiej na hali sportowej MOSiR.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom zaangażowania. A szybkie akcje oraz piękne bramki naszych zawodników cieszyły oko zgromadzonych kibiców, którzy wspierali swoje pociechy.

• Wizyta w kinie

7 grudnia uczniowie klas 1-3 wybrali się do kina w ramach Mikołajek na film "Vonka". Dzieciom bardzo się podobało. Było dużo śmiechu i radości.

• Mikołajki!

W dniu 6 grudnia w naszej szkole było iście mikołajkowo, a to za sprawą uczniów, którzy tego dnia nie zapomnieli o mikołajkowo- świątecznych akcentach

• Spotkanie z Mikołajem!

Dzisiaj w naszej szkole odbyło się magiczne spotkanie z Mikołajem ✨✨🎅🎅
  • Andrzejki!

Z okazji Andrzejek Duży Samorząd zorganizował zabawy i wróżby andrzejkowe.Stanowisko wróżbiarskie cieszyło się dużym zainteresowaniem uczniów na każdej przerwie.

• Spotkanie z Mikołajem!

Dzisiaj naszych uczniów odwiedził wyczekiwany jak coś roku gość - Święty Mikołaj 🎅🎅 Nim jednak do nas dotarł uczniowie klasy 3a i 3b zaprezentowali wszystkim dzieciom co dzieje się na dzień przed 6 grudnia w Fabryce świętego Mikołaja ❄️❄️🎅🎅 Było dużo śmiechu i radości. Wszystkie dzieci były szczęśliwe, że mogły spotkać tego wspaniałego gościa, a teraz wpatrują się w niebo i sprawdzają, czy zamiast reniferów na niebie pojawią się osły 🫏🫏🦌🦌

• Zachęcamy do pomocy!

Absolwentka naszej szkoły bierze udział w projekcie społecznym "Zwolnieni z teorii". W ramach projektu organizuje zbiórkę dla Domu Dziecka z Katowic. Jeśli ktoś chce i może wesprzeć zbiórkę, to prosimy o przynoszenie wskazanych na plakacie darów do 20 grudnia. Dary można przekazać wychowawcom lub zostawić w pojemnikach przy sekretariacie w budynku A i na parterze w budynku B.

strona: