Nawigacja

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 14 w Rudzie Śląskiej
    ul. Główna 40, 41-711 Ruda Śląska
  • 032 24 20 958

Co się będzie działo w naszej szkole!




 

 

Wiadomości

  • Ogromny sukces naszych szkolnych redaktorów!

    W dniu dzisiejszym w Pałacu Młodzieży w Katowicach odbyło się rozstrzygnięcie I Ogólnopolskiego Konkursu „Szkolny Klub Rzetelnego Dziennikarstwa”. Nasi uczniowie redagujący gazetę szkolną „Mali Redaktorzy” wzięli udział w Konkursie i zajęli PIERWSZE miejsce.
    To bardzo duży sukces i ogromne nagrodzenie za trud, rzetelność i ciężką pracę jaką uczniowie wkładają w każde wydanie gazety "Mali Redaktorzy".

    Serdecznie gratulujemy naszym uzdolnionym uczniom, którzy przygotowali materiały do konkursowego wydania gazety szkolnej:
    Karasz Aleksandra kl. 5a
    Waręda Michalina kl. 5a
    Wyleżałek Lena kl. 5a
    Chorąży Wiktor kl. 6a
    Faber Magdalena kl. 6a
    Żydek Antonina kl. 6b
    Bereźnicka Lena kl. 7b
    Pacholarz Natasza kl. 7b
    Szorek Julia kl. 7b
    Wróblewski Marek kl. 8a

  • Bajtel Band dzisiejszego popołudnia występował podczas Industriady, czyli święta Szlaku Zabytków Techniki.
    Dziękujemy za zaproszenie !

  • Klasa 2b odwiedziła dzisiaj Biblioteka Ficinus, gdzie miała okazję brać udziału w zajęciach edukacyjnych na temat zdrowia.
    Zajęcia były bardzo pouczającej i pozwoliły dzieciom utrwalić wiadomości.

  • 7b w teatrze.
    Kolejny kulturalny wyjazd 7b. 27.05. obejrzeliśmy piękne przedstawienie "Mały Książę", a po spektaklu zwiedzaliśmy kulisy teatru. Było mnóstwo śmiechu i zabawy, ponieważ uczniowie mogli przymierzać różne, dziwne nakrycia głowy.

  • Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka uczniowie klas 1-3 wybrali się dzisiaj do teatru na spektakl pt. „Złota rybka”.
    Przedstawienie zachęciło uczniów do rozmyślania nad tym czy jest jeszcze we współczesnym świecie szansa na prawdziwą radość z rzeczy, za którymi nie kryją się materialne i „modne” wartości?
    Myślimy, że odpowiedź jest już znana wszystkim widzom.

  • Rozpoczyna się sezon na truskawki, a więc i na zajęciach kulinarnych klasy 2b i 3b nie mogło ich zabraknąć. Dzisiaj przygotowaliśmy przepyszne truskawkowe tiramisu 🍓 🍓

  • Hanna Kozik wzięła dziś udział w XVIII Regionalnym Konkursie Godek Ślonskich. Uczennica klasy 7c, wywalczyła II miejsce w kategorii klas 4-8 . Serdecznie gratulujemy utalentowanej Hani i życzymy kolejnych sukcesów.

  • Nasi uczniowie zostali nagrodzeni w konkursie plastycznym Bezpieczeni &Cyberbezpieczni.
    I miejsce zajęła Julia Świstak
    III miejsce zajął Tomasz Moczko.
    Wyróżnienia zdobyli:
    Alicja Kapusta, Wiktoria Ratajczak, Oliwia Makula oraz Igor Siwek.

    Serdecznie gratulujemy!!

  • Wyniki konkursu!

    Z ogromną radością prezentujemy wyniki Ogólnopolskiego konkursu plastycznego Portret Kawalera Orderu Uśmiechu.

    Kategoria klas 1-4

    Miejsce I Aniela Kropkowska
    ZS w Dobrzejewicach

    Miejsce II Zoja Bart
    SP319 im. Marii Kann w Warszawie

    Miejsce III Franciszek Kropkowski

    ZS w Dobrzejewicach

    Wyróżnienia

    Amelia Baborska
    SP14 w Rudzie Śląskiej

    Franciszek Mordal
    Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Tanowie

    Kategoria klas 5–8

    Miejsce I Valentina Nowak
    SP21 Ruda Śląska

  • Od 3 marca w naszej świetlicy szkolnej trwa wyjątkowa przygoda z innowacją pedagogiczną „Bajki naszych rodziców”. To niezwykły projekt, dzięki któremu uczniowie w każdy piątek przenoszą się w świat dawnych polskich bajek, oglądając je wspólnie na wielkim ekranie.
    Każde spotkanie to nie tylko chwila relaksu i poznawanie kultowych animacji z dzieciństwa rodziców, ale również okazja do twórczej pracy i rozwijania wyobraźni. Po seansach na uczestników czekają ciekawe oraz wymagające zadania inspirowane obejrzanymi bajkami. Do tej pory uczniowie mieli okazję m.in.:
    -zaprojektować nową, wyjątkową suknię dla Pyzy,
    -wykonać magiczny mikrofon, który pomoże Colargolowi pięknie śpiewać,
    -stworzyć zaczarowane ołówki, które każdy uczestnik mógł zabrać ze sobą do domu.
    Przed nami jeszcze mnóstwo niezwykłych historii, inspirujących zadań i wspólnej zabawy.

  • 4 maja Duży Samorząd przygotował dla uczniów wiele atrakcji, w tym konkurs z nagrodami. Wszystko po to by uczcić Święto Narodowe Trzeciego Maja. Uczniowie wysłuchali krótkiego przemówienia przez radiowęzeł, a na przerwach mogli sprawdzić swoją wiedzę zatrzymując się przy różnych stacjach z zadaniami, dotyczącymi uchwalenia Konstytucji 3 maja. Na wielkiej fladze wywieszonej na szkolnej gazetce uczniowie mogli wyrazić czym jest dla nich patriotyzm. Atmosfery obchodom dodawała muzyka patriotyczna, którą mogliśmy słuchać na jednej z przerw. Zwyciężczynią konkursów patriotycznych została Agata Macioszek z kl.6b, której gratulujemy wiedzy o Polsce.

  • Uczennice klasy 2 b Zuzanna Tomaszewska-Lot oraz Amelia Baborska otrzymały wyróżnienie w Miejskiem Konkursie Plastycznym Emocje w Lustrze.
    Serdecznie gratulujemy!

  • Nasz szkolny zespół Bajtel Band wziął dzisiaj udział w miejskim konkursie wokalnym Bajtli śpiewanie.
    Zaprezentowali się świetnie.
    Z niecierpliwością oczekujemy na wyniki.

  • Uczniowie klasy I a i III a mieli dzisiaj okazję uczestniczyć w wyjątkowych zajęciach edukacyjnych w sali „Ognik”, mieszczącej się w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rudzie Śląskiej. 🔥
    To właśnie tutaj najmłodsi zdobywają wiedzę niezbędną do zachowania bezpieczeństwa w różnych sytuacjach życia codziennego. Dzięki interaktywnym stanowiskom oraz multimedialnym prezentacjom dzieci mogły zobaczyć, jakie zagrożenia mogą pojawić się w domu, w szkole czy na drodze i jak właściwie na nie reagować.
    Ogromnym przeżyciem była również wizyta w strażnicy uczniowie z bliska oglądali samochody pożarnicze oraz ich wyposażenie, a także dowiedzieli się, jak wygląda praca strażaków podczas akcji ratowniczych. Podczas naszej wizyty ogłoszono alarm, dzięki czemu mogliśmy zobaczyć, jak strażacy natychmiast wyruszają do akcji.
    Zajęcia były fantastyczne, pełne emocji i bardzo wartościowe.
    Dziękujemy za ciepłe przyjęcie i przekazaną wiedzę! ❤️🚒

  • Zapraszamy uczniów klas 1-3 do udziału w szkolnym konkursie plastycznym Rodzina to siła.
    Wytyczne:
    Technika: dowolna
    Format: A3,A4
    Termin: 26.05
    Podpisane prace przynosimy do szkolnej świetlicy.

  • Dzisiaj uczniowie klasy 2b rozmawiali o pszczołach. Lekcja odbyła się w plenerze z wykorzystaniem naszych skarbów z Zielonej Pracowni Pod chmurką.
    Rozmawialiśmy o budowanie pszczoły, o tym jak ważna jest dla środowiska, co dzięki jej pracy otrzymujemy.
    Było także poszukiwanie ukrytych ciekawostek o pszczołach. Na koniec odbyła się degustacja miodu.
    🐝 🐝 🍯

  • Konkurs fotograficzny Przyroda w obiektywie rozstrzygnięty!
    Laureatami konkursu zostali:
    Adam Witek
    Zuzanna Jędrzejewska
    Jakub Ściborowski

    Dziękujemy Małemu Samorządowi Uczniowskiemu za organizację!

    Serdecznie gratulujemy!!

  • W dniu dzisiejszym klasa 3a była na warsztatach " W zdrowym ciele zdrowy duch" zorganizowanych w bibliotece " Ficinus". Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy dotyczących zdrowego stylu życia. Byli bardzo zaangażowani i aktywni.