Zakładki

Nawigacja

  • Teatr Nowy w Zabrzu

    W dniu 7 listopada uczniowie klas I- III wraz z wychowawcami wyjechali do Teatru Nowego w Zabrzu na przedstawienie pt. ,, Idziemy po skarb’’.

    Atmosfera teatru oczarowała wszystkich. Bawiliśmy się doskonale. Oklaskom nie było końca. Uczniowi byli zafascynowani kostiumami i doskonałą grą aktorską. Przedstawienie przeplatane było piosenkami i tańcem. Po spektaklu wysłuchaliśmy krótkiej historii teatru, a uczniowie klas I mieli okazję zwiedzić go od poddasza do piwnicy.

       

     

  • Serdecznie zapraszamy

    Rodziców

    na przedstawienie pt. „Życzliwość jest we mnie”,

    które odbędzie się 12 listopada o godz. 15.30.

    w małej sali gimnastycznej w budynku „B” .

     

  • Teatr Nowy Zabrze

    Klasy I – III w dniu 7 listopada 2012 r. wyjeżdżają do Teatru Nowego w Zabrzu. Do szkoły przychodzą zgodnie z planem lekcji. Planowany powrót około 13:00. Prosimy o uroczysty strój.

  • Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

    „Mój najwierniejszy przyjaciel – pies”

    Uczniowie wyróżnieni w konkursie:

    Zofia Morawiec, klasa I b

    Anna Cołoś, klasa II b

    Wiktoria Skudlik, klasa II c

    Remigiusz Świerczek, klasa IV a

    Adrian Kłosowski, klasa VI a

       

    Uczniowie Ci w nagrodę jadą na wycieczkę do schroniska „Fauna” w Rudzie Śląskiej, w dniu 12 listopada 2012 r.

  • 30 października uczniowie klas I a i I b wykonali na lekcjach pyszną sałatkę warzywno – owocową. Na zajęciach dzieci najpierw dużo opowiadały o zdrowej żywności i odpowiednim odżywianiu, które jest tak ważne dla rozwoju ich ciała i umysłu.  

    Wspólnie przygotowały miejsce pracy i z ogromnym zaangażowaniem zabrały się do krojenia pysznych składników z zachowaniem wszelkich zasad higieny i bezpieczeństwa. Zajęcia te miały na celu poznanie owoców i warzyw oraz zachęcanie do zdrowego odżywiania poprzez wspólne wykonanie zdrowej potrawy.

     

  • KONKURS PIOSENKI POZYTYWNEJ

    W środę 24 października 2012 r

    reprezentacja kółka artystycznego wzięła udział w KONKURSIE PIOSENKI POZYTYWNEJ

    organizowanym przez MDK w Rudzie Śląskiej, Urząd Miasta oraz Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Rudzie Śląskiej. Konkurs miał na celu propagowanie zdrowego trybu życia oraz popularyzowanie wiedzy i działań w sferze profilaktyki zdrowia i wychowania poprzez piosenkę. Dziewczynki z naszej szkoły zaprezentowały piosenkę ,,Ruch, ruch, ruch” teraz trzymamy kciuki i z niecierpliwością czekamy na wyniki.

     

  • Dni wolne od zajęć dydaktycznych

    Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 14 w Rudzie Śląskiej po zasięgnięciu opinii Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego ustalił dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych:

    • 2 listopada 2012 r.
    • 21 grudnia 2012 r.
    • 4 kwietnia 2013 r.
    • 2 maja2013 r.
    • 24 maja 2013 r.
    • 31 maja 2013 r.

     

  • 24 października 2012.

    Dzień Walki z Otyłością – Samorząd Szkolny wraz rodzicami przygotował kiermasz zdrowej żywności.

    Było pysznie, zdrowo , kolorowo i tanio.

         

  • 15 października 2012r.

    Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Rada Rodziców przygotowała pełen ciepła,  wzruszeń, ale i dobrego humoru „Koncert życzeń”. To słowno – muzyczne widowisko razem z nami obejrzeli goście: pani Celina Łubińska i proboszcz parafii p.w. Ducha Świętego w Czarnym Lesie ks. Jan Kral. Natomiast Samorząd Szkolny do życzeń dla nauczycieli dołożył losy – zdrapki.  Nauczycielom życzymy wielkich wygranych,  zaś rodzicom serdecznie dziękujemy i  gratulujemy pomysłów i odwagi.

  • Wyniki konkursu EkoDrzewo

    Wraz ze Świętem Drzewa dnia 10.10.2012r został rozstrzygnięty konkurs pt: "EkoDrzewo". Najlepiej ocenionymi pracami wykonanymi z surowców wtórnych zostały EkoDrzewa:


    - Oliwii Kocaj z kl. IVa - I miejsce
    - Jakuba Skrodzkiego kl. IIa - II miejsce
    - Miłosza Koźlickiego kl IIIb - III miejsce

    Tego dnia został dla wszystkich klas wyświetlony film "Lorax" ściśle związany z tematyką dnia.

  • 9 października w naszej szkole odbyło się wielkie święto, Pasowanie na Ucznia.

    Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Rudzie Śląskiej są już pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej.

    9 października w naszej szkole odbyło się wielkie święto, Pasowanie na Ucznia.

     

    Z ogromną radością oficjalnie przyjęliśmy do grona uczniów naszej szkoły 46 pierwszoklasistów.

    Uroczystość rozpoczęto przywitaniem wszystkich zgromadzonych gości. Następnie po wysłuchaniu przemówienia Pani Dyrektor Ewy Stepuch, uczniowie klas pierwszych przedstawili program artystyczny, w czasie którego z ogromnym zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Kulminacyjnym momentem uroczystości było złożenie przez najmłodszych uczniów naszej szkoły uroczystej przysięgi uczniowskiej. Po ślubowaniu każdy z pierwszaków dostąpił zaszczytu pasowania na ucznia dokonanego symbolicznym ołówkiem przez Panią Naczelnik Aleksandrę Piecko.  Świadkami tej podniosłej chwili byli: rodzice, dziadkowie i rodzeństwo pierwszaków, nauczyciele oraz starsi koledzy i koleżanki. Dzieci świetnie prezentowały się w stroju galowym i uczniowskich biretach. Wzorowo zdały swój pierwszy egzamin udowadniając, że zasłużyły na zaszczytne miano ucznia Szkoły Podstawowej nr 14 w Rudzie Śląskiej.

  • Dnia 9 października 2012r.

    klasy IIb, IIc i IIIb wybrały się do kina Cinema City w Plazie w Rudzie Śląskiej. Dziewczynki z chęcią obejrzały film animowany pt. "Dzwoneczek i sekret magicznych skrzydeł", chłopcy natomiast zdecydowanie wybrali film przygodowy pt."Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa". Dzieciom bardzo podobały się filmy, świadczyły o tym co chwilę wydawane okrzyki "ach". Po seansie wszyscy otrzymali pamiątkowe prezenty i z poczuciem mile spędzonego czasu udali się do klas, aby na papierze utrwalić swoje wrażenia.

     

  • 3 październik 2012 r.

                       

    W środę 03 października na stadionie przy SPS Nr.15 im .Polskich Olimpijczyków odbyły się zawody Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej. Startowały dzieci z rudzkich szkół podstawowych urodzone w 2000 roku oraz młodsze. Zawody odbyły się w siedmiu konkurencjach :bieg na 60 m,300m,600m,1000m,skok w dal, pchniecie kula oraz rzut piłeczką palantową. Nasza reprezentacja szkoły składała się z 16 zawodników. Najlepiej z naszej szkoły spisała się ANNA JENDRYCZKO, która zdobyła tytuł wicemistrzyni Rudy Śląskiej w biegu sprinterskim na 60 metrów. Wśród chłopców drugie miejsce wywalczył JAKUB WYLĘŻEK, który startował w biegu na 1000 metrów. Serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom sukcesów i liczymy na kolejne.

     

  • 1 i 2 października 2012r.

            

    Z okazji Dnia Chłopca we wszystkich klasach dziewczynki złożyły swoim kolegom życzenia, wręczyły drobne prezenty oraz przygotowały szereg pełnych humoru konkursów i zabaw. Chłopcy naprawdę poczuli się ważni i doceniani. We wtorek z okazji ich święta Samorząd Szkolny zorganizował dyskotekę dla uczniów klas IV – VI. Zabawa były przednia: świetna muzyka, migające reflektory, pulsujące światła, dymy i spowici we mgle tancerze. W przerwie między pląsami można było odpocząć  w serwującej napoje  i słodkości kawiarence.

         

  • Konkurs

    Konkurs plastyczny "WŁASNORĘCZNIE ZROBIONY RÓŻANIEC''. Prace należy oddać do dnia 10.10.br. P. J. Szołtysek

  • 27 września 2012r. „ A jednak się kręci…”

      A jednak się kręci…” – to temat lekcji i pokazów , w których uczestniczyli uczniowie klas szóstych. Te nietypowe i bardzo atrakcyjne zajęcia odbyły się w Śląskim Planetarium. Atrakcji dopełniła polska złota jesień zapraszająca swym bogactwem barw do spaceru po Parku Śląskim w Chorzowie Pozostały niesamowite wrażenia i chęć obejrzenia kolejnych seansów  - już może w towarzystwie rodziny ? To niezły pomysł na rodzinne spędzanie wolnego czasu. 

  • 28 września 2012r.

          Uczniowie klas: IVa, IVb,Va , pojechali na wycieczkę po Rudzie Śl. Nie tylko poznali najstarszą historię naszego miasta, zabytki, sylwetki słynnych postaci związanych z Rudą Śląską, ale także wcielili się w role radnych i zorganizowali bardzo burzliwe obrady w Sali sesyjnej Urzędu Miejskiego.  Poznali również tajniki pracy strażaków oraz strażników miejskich. Niemałą atrakcją była podróż pociągiem na trasie Chebzie – Ruda.

  • 26 września 2012r. „Jarmark rozmaitości”

       

    „Jarmark rozmaitości”  - pod takim hasłem minął nam dzień pełen zabaw, śpiewów i konkursów przygotowanych przez wolontariuszy Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży  „Przystanek”. Wszyscy uczniowie uczestniczyli we wspaniałej zabawie. Dla jednych największą atrakcją było malowanie twarzy, czyli przemiana w słodkiego tygryska lub  groźnego lwa, innym najbardziej spodobało się nadawanie ciekawych kształtów balonom, jeszcze inni z pełnym zaangażowaniem  i niespożytą energią wyżywali się w drużynowej rywalizacji  na torze przeszkód. A wszystkie atrakcje łączył wspólny taniec i śpiew. Pogoda dopisała, więc boisko szkolne przez cały dzień rozbrzmiewało muzyką, śmiechem i radosnymi okrzykami.

     

     

  •  

    Dnia 21.09.2012 w klasie IIa odbyła się lekcja z udziałem przedstawiciela Banku PKO. Dzieci poznawały możliwości oszczędzania w SKO. Uczyły się jak wchodzić na swoje konta, jak sprawdzać stan swoich oszczędnosci. Podczas prezentacji uczniowie byli bardzo aktywni i zainteresowani mozliwościami proponowanymi przez PKO.

     

strona: