Szkolny wolontariat

Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z katechetkami udali się w pierwszym tygodniu ferii do pobliskiego Domu Seniora, aby z okazji Dnia Babci i Dziadka sprawić choć trochę radości starszym Osobom. Dzieci wykonały własnoręcznie bezy oraz muffinki i wręczyły je pensjonariuszom Domu. Dary te i krótka rozmowa, a czasem tylko sama obecność spowodowały, że na twarzach Osób przebywających w Domu Seniora gościł uśmiech, a niejednokrotnie także pojawiały się łzy wzruszenia.

Dziękujemy ogromnie Rodzicom i Dzieciom za wzięcie udziału w tym pięknym wydarzeniu.

DZIAŁANIA SZKOLNEGO WOLONTARIATU -1. W tym roku nasza szkoła włączyła się w akcję "Świąteczna kartka dla hospicjum". Szkolny Wolontariat wykonał prawie 160 kartek świątecznych, które zostały wysłane do domowego hospicjum w Częstochowie. Dziękujemy wszystkim dzieciom za zaangażowanie się w ten szczytny cel.

2. Dziękujemy za wielkie serce!!! To człowiek pomaga, nie rzeczy. Twoje dary, to promień nadziei i impuls do zmiany dla rodzin w potrzebie. SZLACHETNA PACZKA to system pomnażania dobra. To dobro już działa i pomnaża się w tych, którzy włączyli się w projekt i wiedzą, że więcej szczęścia jest w dawaniu.

W tym roku nasza szkoła włączyła się w akcję Szlachetna Paczka. Dzięki szlachetności i pomocy darczyńców udało się nam przygotować paczkę dla Pani Marii. Bardzo dziękujemy za oddanie i czynny udział tym, którzy wspomagali akcję: rodzicom, nauczycielom i uczniom. Dziękujemy za ofiarowany czas, za szlachetność, dobro i otwartość na drugiego człowieka.