Co nas wyróżnia?

Przyjazna atmosfera, dobre wyniki nauczania, nauka języka angielskiego już od klasy pierwszej, jednozmianowa nauka w szkole  oraz indywidualne i życzliwe podejście do problemów ucznia.

Nasi uczniowie są laureatami licznych konkursów oraz zawodów sportowych organizowanych na terenie szkoły oraz w mieście.

Szczególny nacisk kładziemy na zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich uczniów.

Mając na uwadze wszechstronny rozwój dzieci umożliwiamy uczniom uczestnictwo w kołach zainteresowań oraz zajęciach sportowych.

Szkoła wypracowała swoje tradycje:

Ø      w styczniu każdego roku organizujemy Biesiadę Śląską,

Ø      co roku w karnawale bawimy się na Balu Przebierańców,

Ø      każdego roku wspólnie uczestniczymy w Szkolnej Wigilii,

Ø      w nagrodę za zbieranie surowców wtórnych zasłużeni wyjeżdżają na wycieczkę szkolną.

Wysokie efekty dydaktyczne osiągamy dzięki temu, że

Ø     wcześnie diagnozujemy uczniów oraz zapewniamy uczniom mającym problemy w nauce zajęcia

Ø      dydaktyczno-wyrównawcze

Ø      w szkole istnieje czytelny system oceniania

Ø      stosujemy aktywizujące metody nauczania

Ø      rzetelnie informujemy uczniów o sukcesach i porażkach dzieci

Ø      staramy się wspomagać rodzinę, tworząc środowisko sprzyjające rozwojowi osobowości poprzez

Ø      bogactwo sytuacji aktywizujących i usamodzielniających uczniów w naszej szkole każdy może osiągnąć sukces na miarę swoich możliwości i włożonego wysiłku.